Predaj kníh

Cesta do nevoľníctvaFriedrich August von Hayek: Cesta do nevoľníctva

Naša cena : 5€

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2012
Počet strán: 237
Jazyk: slovenčina
Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-3-9

Prvý slovenský preklad klasického a veľmi dôležitého diela o tom, kam vedie obmedzovanie voľného trhu. Touto knihou sa Friedrichovi Augustovi von Hayekovi podarilo spôsobiť rozruch, nakoľko v nej tvrdí, že socializmus a fašizmus majú principiálne rovnaké korene, sú antitézou kapitalizmu a navyše mnohé ich nástroje, vrátane tých ekonomických, vedú k vzniku totalitarianizmu.

Liberalizmus od A po ZLukáš Krivošík, Ján Oravec: Liberalizmus od A po Z

Naša cena : 3€

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2010

Počet strán: 113
Jazyk: slovenčina

Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-1-5

Táto kniha, nie je encyklopédiou liberalizmu. Snaží sa priblížiť základné odpovede klasického liberalizmu na spoločenské témy dneška. Prinášame Vám pohľad Lukáša Krivošíka a Jána Oravca na možnosti, ktoré nám liberalizmus poskytuje pri hľadaní vlastnej zodpovednosti a názorovej tolerancie v každodennom živote.

jonatan_gullibleKen Schoolland: Podivuhodné dobrodružstvá Jonatána Gullibla

Naša cena: momentálne vypredaný

Vydavateľ: Mgr. Peter Leginský
Rok vydania: 2006

Počet strán: 128
Jazyk: slovenčina

Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 80-969518-8-2

“Kniha Dobrodružstvá Jonatána Gullibla je jednoduchým, účinným a vzrušujúcim spôsobom, ako ilustrovať princípy politickej ekonómie. Je to kombinácia satirikov Frederica Bastiata a Jonathana Swifta.” – Mark Skousen, prezident Foundation for Economic Education.  

Podrobnejšiu recenziu knihy si môžete prečítať aj na stránkach hayek.sk.

Ak si z našej ponuky objednáte aspoň dve knihy, tretiu Vám pribalíme ako darček:

Prečo je vzduch zadarmoLukáš Kovanda: Prečo je vzduch zadarmo

Táto publikácia nie je určená na predaj

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2011

Počet strán: 185

Jazyk: slovenčina
Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-2-2

Prečo sú obézne dievčatá prístupnejšie  rizikovému sexu ako ich atraktívnejšie vrstevnice? Prečo fyzicky atraktívni ľudia dostávajú pôžičku za nižší úrok ako tí menej vzhľadní? Prečo sa metrosexualita finančne vypláca a prečo sa modrookí muži zo severu Európy v bare spijú skôr ako Španieli či Taliani? Aj na tieto otázky dnes hľadajú odpovede ekonómovia – a kniha Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé je plná odpovedí. Ekonómia je často vnímaná ako potrebná, avšak trochu “sucharská” veda. Lukáš Kovanda nechce boriť mýty. Možno ich len ľahko nabúrať. Cieľom jeho “učebnice pop-ekonómie” je dokázať, že ekonómia je vlastne celkom zaujímavá a možno aj vzrušujúca veda, ktorá má veľa čo povedať k celej škále spoločenských otázok.


Objednávkový formulár

*Pri osobnom odbere Vám pri potvrdení objednávky zašleme údaje na bankový prevod, nakoľko platby v hotovosti neprijímame. **Pri dobierke účtujeme k uvedeným cenám aj poštovné 2. triedy; odosielame do piatich pracovných dní.