Predaj kníh

Cesta do nevoľníctvaFriedrich August von Hayek: Cesta do nevoľníctva

Naša cena : 5€

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2012
Počet strán: 237
Jazyk: slovenčina
Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-3-9

Prvý slovenský preklad klasického a veľmi dôležitého diela o tom, kam vedie obmedzovanie voľného trhu. Touto knihou sa Friedrichovi Augustovi von Hayekovi podarilo spôsobiť rozruch, nakoľko v nej tvrdí, že socializmus a fašizmus majú principiálne rovnaké korene, sú antitézou kapitalizmu a navyše mnohé ich nástroje, vrátane tých ekonomických, vedú k vzniku totalitarianizmu.


Liberalizmus od A po ZLukáš Krivošík, Ján Oravec: Liberalizmus od A po Z

Naša cena : 3€

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2010

Počet strán: 113
Jazyk: slovenčina

Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-1-5

Táto kniha, nie je encyklopédiou liberalizmu. Snaží sa priblížiť základné odpovede klasického liberalizmu na spoločenské témy dneška. Prinášame Vám pohľad Lukáša Krivošíka a Jána Oravca na možnosti, ktoré nám liberalizmus poskytuje pri hľadaní vlastnej zodpovednosti a názorovej tolerancie v každodennom živote.


Eamonn Butler: Hayek a jeho prínos k politickému a ekonomickému mysleniu dneška 

Naša cena: 3,-€

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2019, druhé vydanie

Počet strán: 160
Jazyk: slovenčina

Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-5-3

Eamonn Butler o knihe nápísal: „Zo všetkého, čo som kedy napísal, mi nič neprinieslo väčšie uspokojenie ako táto kniha. Aj mne samému pomohla uchopiť úžasné myšlienky tohto muža, ktorého som poznal ako jedného z najvýznamnejších klasických liberálov v histórii. Umožnila mi vzdať hold niekomu, koho som osobne poznal ako človeka múdreho, láskavého a nadmieru pokorného k vedeckému poznaniu. A bol som vždy poctený tým, že bezpočetné množstvo mladých mysliteľov i aktivistov mi poďakovalo za zrozumiteľné predstavenie myšlienok tohto veľkého muža. A veľkým mužom on skutočne bol.

Ak si objednávate od nás knihu Cesta do nevoľníctva, dostane knihu od Eamonna Butlera Hayek a jeho prínos k politickému a ekonomickému mysleniu dneška“ zadarmo.


Ak si z našej ponuky objednáte aspoň dve knihy, túto tretiu Vám pribalíme ako darček:

Prečo je vzduch zadarmoLukáš Kovanda: Prečo je vzduch zadarmo

Táto publikácia nie je určená na predaj

Vydavateľ: Nadácia F. A. Hayeka
Rok vydania: 2011

Počet strán: 185

Jazyk: slovenčina
Väzba: Mäkká väzba / Paperback
ISBN: 978-80-969833-2-2

Prečo sú obézne dievčatá prístupnejšie  rizikovému sexu ako ich atraktívnejšie vrstevnice? Prečo fyzicky atraktívni ľudia dostávajú pôžičku za nižší úrok ako tí menej vzhľadní? Prečo sa metrosexualita finančne vypláca a prečo sa modrookí muži zo severu Európy v bare spijú skôr ako Španieli či Taliani? Aj na tieto otázky dnes hľadajú odpovede ekonómovia – a kniha Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé je plná odpovedí. Ekonómia je často vnímaná ako potrebná, avšak trochu “sucharská” veda. Lukáš Kovanda nechce boriť mýty. Možno ich len ľahko nabúrať. Cieľom jeho “učebnice pop-ekonómie” je dokázať, že ekonómia je vlastne celkom zaujímavá a možno aj vzrušujúca veda, ktorá má veľa čo povedať k celej škále spoločenských otázok.


Objednávkový formulár

*Pri osobnom odbere Vám pri potvrdení objednávky zašleme údaje na bankový prevod, nakoľko platby v hotovosti neprijímame. **Pri dobierke účtujeme k uvedeným cenám aj poštovné 2. triedy; odosielame do piatich pracovných dní.